UNISPAZ - arahan penggunaan, harga, ulasan dan analog

Ubat Yunispaz: arahan untuk digunakan

Yunispaz – pil berkesan dalam memerangi kesakitan yang boleh berlaku di bahagian-bahagian tubuh yang berlainan. Mereka juga ditetapkan untuk pelanggaran perut, akibatnya pesakit disiksa oleh sembelit, kolik dan pembentukan gas yang meningkat.

Tablet unispase ditetapkan untuk gangguan usus, akibatnya pesakit disiksa oleh sembelit, kolik dan pembentukan gas yang meningkat.

Unispase dengan buasir – komposisi dan kesan ubat

Bahan-bahan dalam komposisi ubat menghilangkan rasa sakit, melegakan kekejangan. Untuk satu tablet, terdapat 3 bahan aktif sekaligus, yang bersama-sama memberikan hasil yang cepat selepas mengambil tablet – paracetamol, drotaverine hydrochloride, codeine fosfat. Satu bahan tambahan kompleks telah ditambah untuk penyerapan yang lebih baik dan kesan terapeutik.

Borang pelepasan

Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet, yang dibezakan oleh warna merah jambu kecoklatan. Mereka bujur. Dijual di dalam karton. Di dalamnya ada 2 lepuh 6 tablet. Arahan terlampir untuk digunakan, yang disarankan untuk dibaca sebelum menggunakan ubat.

Tindakan farmakologi

Ia mempunyai tindakan antipiretik, analgesik dan antispasmodik.

Farmakokinetik dan farmakodinamik

Setiap komponen aktif menjalankan fungsinya. Paracetamol mempunyai kesan menindas pada reseptor kesakitan dan analgesik – di kawasan yang terkena badan, mengurangkan suhu badan dan mengurangkan demam. Komponen ini diserap dari saluran gastrointestinal, yang diedarkan kepada hampir semua organ dalaman dan tisu tubuh manusia.

Oleh kerana paracetamol dalam komposisi ubat mengurangkan suhu badan dan mengurangkan demam.

Drotaverine, masuk ke tubuh manusia, menjejaskan otot licin, menenangkan dan menenangkan tisu sistem otot. Hasilnya, kekejangan dikeluarkan dan kolik dihapuskan. Otot-otot rapi hampir sama dalam semua sistem organisma, oleh itu kecekapan tinggi komponen dicatatkan.

Codeine meningkatkan kesan paracetamol. Ia memberi kesan kepada reseptor yang menghantar impuls sakit kepada sistem saraf pusat. Pengedaran berlaku sama rata ke atas hati, limpa dan buah pinggang. Organ-organ yang tinggal kurang dipengaruhi oleh komponen.

Produk reput dihasilkan dari air kencing selama 1 hari.

Yunispaz NPO-cepat mengenai ubat-ubatan. Paracetamol

Apa yang membantu unispaz

Ubat ini digunakan dalam amalan perubatan dalam pelbagai arah. Tanda-tanda untuk digunakan termasuk rasa sakit di mana-mana bahagian badan dan kekejangan otot licin, lebih tepatnya:

  • sakit gigi disebabkan oleh campur tangan pergigian atau patologi rongga mulut;
  • sakit kepala yang disebabkan oleh kerja keras, tekanan, atau manifestasi sebagai gejala kerosakan;
  • sakit otot dan sendi yang disebabkan oleh senaman atau patologi;
  • kerosakan saraf di mana sahaja di dalam badan;
  • kesakitan lumbar;
  • algomenorrhea;
  • buah pinggang, usus dan biliary;
  • sakit dalam ureter dan pundi kencing, kekejangan organ;
  • sembelit, kembung, kekejangan usus.

Unispase ditetapkan untuk sakit gigi yang disebabkan oleh campur tangan pergigian atau patologi rongga mulut.Ubat ini digunakan untuk sakit kepala akibat keletihan atau tekanan.Ubat ini membantu dengan sakit otot dan sendi yang disebabkan oleh senaman atau patologi.Alat ini boleh digunakan untuk kesakitan pada tulang belakang lumbar.

Doktor memanggil pelbagai fungsi dadah.Tetapi ubat ini tidak membantu dengan kesakitan yang teruk, ia hanya membantu dengan sensasi yang sederhana.

Ketahui tahap risiko komplikasi buasir anda. Ambil ujian dalam talian secara bebas dari proctologists yang berpengalaman. Masa ujian tidak lebih dari 2 minit7 mudah
ketepatan soalan94%
ujian 10 ribu berjaya
ujian

Dengan buasir

Ia membantu sebagai ubat untuk langkah-langkah pencegahan yang perlu dilakukan dalam buasir kronik dan sekiranya terdapat masalah penyakit. Boleh menyesuaikan kerja usus, menormalkan najis, mengurangkan ketidakselesaan dan kesakitan dalam kanal dubur.

Contraindications

Ia mempunyai senarai besar kontraindikasi, adalah disyorkan untuk membaca arahan sebelum digunakan. Ia tidak ditetapkan untuk digunakan oleh orang dengan patologi berikut:

  • intoleransi individu terhadap komponen dadah;
  • penyakit sistem pernafasan, hati, buah pinggang atau jantung;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • penagihan alkohol atau dadah;
  • kehadiran kecederaan otak traumatik baru-baru ini, pembedahan di kawasan kepala;
  • penyakit darah dan saluran darah.

Ubat tidak boleh diambil untuk orang yang mempunyai ketagihan alkohol atau dadah.

Tidak ditetapkan kepada pesakit yang sudah mengambil ubat dengan parasetamol, supaya tidak menyebabkan berlebihan.

Wanita tidak boleh digunakan semasa kehamilan dan penyusuan, kerana penggunaan ubat ini boleh menjejaskan kesihatan kanak-kanak.

Orang tua dengan fungsi hati dan buah pinggang yang merosakkan perlu menggunakan ubat dengan berhati-hati. Ambil hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor.

Kesan sampingan semasa menggunakan ubat Unispaz

Kesan sampingan jarang berlaku jika doktor menilai semua risiko dan mengambil kira ciri-ciri individu pesakit. Apabila menggunakan ubat, tindak balas berikut mungkin berlaku:

  • pening kepala;
  • mengantuk;
  • loya, sembelit;
  • dengan dos yang lebih tinggi – intoksikasi hati;
  • ruam pada kulit di mana-mana bahagian badan;
  • bengkak mukosa hidung.

Apabila menggunakan ubat, kesan sampingan mungkin berlaku, seperti mengantuk.

Berlebihan

Gejala yang menunjukkan ubat berlebihan:

  • mual, muntah;
  • disfungsi sistem pernafasan (sesak nafas atau kekurangan udara);
  • mabuk hati;
  • gangguan peredaran darah.

Jika terdapat tanda-tanda, perhatian perubatan diperlukan. Kadangkala bekalan oksigen tiruan diperlukan, yang hanya boleh disediakan dalam kemudahan perubatan. Tetapi fenomena sedemikian dianggap jarang berlaku. Selalunya terdapat lavage gastrik yang cukup (harus dimakan dengan banyak cecair) dan julap.

Permohonan

Tablet adalah untuk tujuan pengingesan. Ia tidak disyorkan untuk mengambil makanan, kerana ubat ini lebih teruk. Bagi orang dewasa, mengikut arahan dalam arahan, satu dos 1-2 tablet. Sekiranya perlu mengambil ubat itu lagi, maka ini hanya mungkin selepas 8 jam. Jika tidak, anda boleh menyebabkan gejala berlebihan.

Ia tidak disyorkan untuk mengambil dadah dengan makanan, kerana ia lebih teruk.

Tempoh kursus boleh pendek (3 hari) atau panjang (10 hari). Dalam kes pertama, dos tertinggi diambil dalam 1 hari tidak boleh lebih daripada 6 tablet, di kedua – 4.

Kanak-kanak dalam kategori usia 6 hingga 12 tahun – 0.5-1 tablet dengan dos maksima 2 pcs. setiap hari. Seorang kanak-kanak tidak boleh diberikan dos berulang sebelum 10-12 jam.

Ubat ini boleh digunakan tanpa berunding dengan doktor, dengan syarat semua kontraindikasi dan kesan sampingan yang mungkin diambil kira. Kursus rawatan diri tidak boleh melebihi 3 hari. Jika ubat tidak membantu, inilah sebabnya untuk pergi ke hospital.

Interaksi

Jika anda menggunakan paracetamol dengan ubat-ubatan yang boleh menyebabkan rangsangan hati, tahap kepekatan toksin yang berlaku selepas proses metabolisasi meningkat.

Mengambil dadah pada masa yang sama seperti chloramphenicol meningkatkan separuh hayat kedua dan meningkatkan keracunannya.

Penggunaan ubat selari dengan Doxorubicin (antibiotik aktif) menimbulkan gangguan pada hati. Paracetamol mengurangkan hasil tindakan ubat-ubatan yang bertujuan untuk mengetatkan perkumuhan asid urik (sering digunakan untuk merawat gout).

Penggunaan selari dadah dengan doxorubicin menimbulkan keabnormalan pada hati.

Jika kursus rawatan panjang, maka risiko pendarahan organ dalaman (terutamanya usus) meningkat disebabkan oleh kehadiran paracetamol yang berterusan di dalam badan, yang tidak mempunyai masa untuk keluar.

Jika anda minum pil dengan pil tidur, analgesik dan sedatif, kodin dalam komposisi dapat meningkatkan kesan ubat.

Arahan khas

Dalam rawatan penggunaan dadah adalah alkohol yang dilarang. Jika kursus rawatan melebihi 2 minggu, maka kawalan hati adalah perlu.

Untuk kanak-kanak

Dibenarkan untuk digunakan dari 6 tahun.

Semasa mengandung

Ubat ini dikontraindikasikan untuk digunakan pada wanita semasa kehamilan. Ia dikehendaki untuk menggantung penyusuan kerana penembusan unsur-unsur kimia ke dalam susu.

Ubat ini dikontraindikasikan untuk digunakan pada wanita semasa kehamilan.

Syarat jualan

Anda boleh membeli tanpa preskripsi, tetapi tidak disyorkan untuk digunakan tanpa perundingan.

Keadaan penyimpanan dan jangka hayat

3 tahun. Ubat yang digunakan selepas tarikh tamat tempoh, menyebabkan tindak balas dan keracunan yang buruk. Apabila disimpan di tempat yang panas atau apabila ubat dibekukan, kesahan bahan mungkin berakhir lebih awal.

Analog

Untuk ubat-ubatan yang sama dalam kaedah tindakan dan dengan bahan aktif yang sama dalam komposisi, termasuk:

  1. Tetapi tidur. Tablet mempunyai komposisi yang sama.
  2. Ajikold.Tablet, di mana bahan aktif adalah paracetamol, tetapi bahan tambahan adalah berbeza.
  3. Aurora Hot Sip. Terdapat dalam bentuk serbuk.

Salah satu daripada analogi ubat ini adalah No-spalgin ubat, yang mempunyai komposisi yang sama.

Senarai analog tidak terhad kepada senarai ini.

Harga

Kos ubat itu bermula dari 105 rubel.

Like this post? Please share to your friends:
Tinggalkan Balasan

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: